skip_main skip_menu skip_search

Wszystko potrzebne do łuku i kuszy

Akcesoria do łuków i kusz

Pomagamy z wyborem

Łuki i kusze mają dużo wspólnego, lecz jedna rzecz jest fundamentalna – pielęgnacja. O każdy egzemplarz należy prawidłowo i sumiennie zadbać. Szczególną uwagę należy poświęcić najbardziej eksploatowanym częściom, a mianowicie częściom pracującym. Regularnie należy woskować cięciwę i smarować ruchome części w celu zmniejszenia tarcia. Nie można również zapominać o przeglądzie i pielęgnacji strzał.
Czytaj więcej

Uzyskaj odpowiedź

Napisz do nas

Pavel L

Pavel Macura Wsparcie techniczne

Dzwoń +48 512 089 378, Pn.–pt.: 8–16 godz.

Pisz info@balistas.pl

Zadaj pytanie

Tarcze do kusz i łuków

Tarcza papierowa 60x60 cm

1x

Tarcza papierowa, przeznaczona do strzelania z łuku, wykonana z papieru specjalnego, odpornego na rozerwanie. Wymiary 60×60cm.

W magazynie > 20 szt., w poniedziałek 6. 2. u Ciebie

zł 5

Tarcze do kusz i łuków

Tarcza papierowa 80x80 cm

Tarcza papierowa, przeznaczona do strzelania z łuku, wykonana z papieru specjalnego, odpornego na rozerwanie. Wymiary 80×80cm.

W magazynie > 100 szt., w poniedziałek 6. 2. u Ciebie

zł 7

Tarcze do kusz i łuków

Tarcza łucznicza - dzik 90x83 cm

Tarcza papierowa – łucznicza o wymiarach 90×83 cm. Arkusz wzmocniono włóknem nylonowym. Tarcza jest odpowiednia do treningu celnego strzelania z łuku.

Dostępny w magazynie centralnym, w środa 8. 2. u Ciebie

zł 13

Maty do kusz i łuków

Mata łucnzicza Beast Hunter PROFI 80 cm

Standardowa mata łucznicza Beast Hunter o średnicy 80 cm i grubości 11 cm. Konstrukcja została wykonana ze sprasowanej i następnie obwiązanej słomy. Mata wytrzyma siłę naciągu do 175 lb.

W magazynie, w wtorek 7. 2. u Ciebie

zł 181

Maty do kusz i łuków

Mata strzelecka Mybo 70x65x30 cm

Mata strzelecka jest idealnym dodatkiem do rekreacyjnego strzelania z łuku. Konstrukcja ma wymiary 70 × 65 × 30 cm i waży 22 kg, co zwiększa jej zdolność do przechwycenia strzały.

W magazynie 5 szt., w poniedziałek 6. 2. u Ciebie

zł 424

Akcesoria do kuszy

Napinacz cięciwy Beast Hunter

Napinacz cięciwy dwupunktowy. Dwupunktowe zaczepienie skutecznie zmniejsza opór stawiany przez cięciwę, w łatwy sposób ją tak można zahaczyć o zaczep spustowy. Dany napinacz jest odpowiedni do wszystkich modelów kuszy.

W magazynie, w wtorek 7. 2. u Ciebie

zł 43

Maty do kusz i łuków

Mata łucznicza Mybo light 70x65x30 cm

Mata łucznicza o kompaktowych gabarytach jest idealna do strzelania rekreacyjnego z łuku. Waga sięgająca 6 kg skutecznie zapobiega przewróceniu wskutek uderzenia strzałą lub działania wiatru.

W magazynie 1 szt., w poniedziałek 6. 2. u Ciebie

zł 239

Akcesoria do kuszy

Pas nośny do kuszy Barnett

Dwupunktowy pas nośny Barnett wyposażony na obu końcach w szekle. Sylikonowa nakładka o dobrej przyczepności jest zaprojektowana tak, aby zdejmowanie pasa było maksymalnie ciche. Nie brakuje regulacji długości za pomocą klamry.

W magazynie 17 szt., w poniedziałek 6. 2. u Ciebie

zł 144

Podstawki pod strzałę

Podstawka pod strzałę Poe Lang Twister

Nowość

1x

Klasyczna podstawka pod strzałę ograniczająca kontakt z powierzchnią majdanu, zwiększając tym samym poziom celności. Korzystanie z podstawki pozytywnie wpływa na stabilność wypuszczanej strzały i ogranicza niepożądane odchylenie od osi łuku.

W magazynie 13 szt., w poniedziałek 6. 2. u Ciebie

zł 48

Kołczany na strzały

Kołczan Buck Trail czarny

Nowość

1x

Kołczan jest przedzielony małym separatorem na dwie cylindryczne komory. Na skutek mniejszych rozmiarów kołczan jest w stanie pomieścić ok. 10 strzał, co jest w pełni wystarczające dla większości strzelców.

W magazynie 3 szt., w poniedziałek 6. 2. u Ciebie

zł 54

Dodatki łucznicze

Miernik siły naciągu łuku

Miernik umożliwia pomiar siły naciągu łuku w gramach (g), kilogramach (kg), funtach (lb) czy uncjach (oz). Źródłem zasilania jest bateria CR2032.

W magazynie, w wtorek 7. 2. u Ciebie

zł 93

Cięciwy do łuku

Cięciwa Dacron Tyro 68/12

Wysokiej jakości cięciwa z 12 dakronowych włókien przeznaczona do łuków klasycznych z ramionami o długości 68".

W magazynie 8 szt., w poniedziałek 6. 2. u Ciebie

zł 28

Kołczany na strzały

Kołczan Avalon TEC ONE RH Charcoal

Nowość

Kołczan biodrowy dla praworęcznych z renomowanej serii firmy Avalon. Jego konstrukcja jest tworzona dwoma kieszeniami zamykanymi na suwak oraz główną komorą z przegródkami. Konstrukcja została wykonana z wytrzymałych włókien syntetycznych. Można go używać do łucznictwa 3D.

W magazynie 7 szt., w poniedziałek 6. 2. u Ciebie

zł 121

Maty do kusz i łuków

Mata łucnzicza Beast Hunter PROFI 65 cm

Standardowa mata łucznicza Beast Hunter o średnicy 80 cm i grubości 11 cm. Konstrukcja została wykonana ze sprasowanej i następnie obwiązanej słomy. Mata wytrzyma siłę naciągu do 35 lb.

W magazynie 1 szt., w poniedziałek 6. 2. u Ciebie

zł 161

Akcesoria kusznicze

Napinacz cięciwy do kuszy Barnett

Napinacz cięciwy dwupunktowy działa na zasadzie rozkładu stawianego przez cięciwę oporu. Dwa zaczepi zahaczone o cięciwę ułatwiają cały proces napinania. Napinacz jest odpowiedni do wszystkich kuszy.

W magazynie 2 szt., w poniedziałek 6. 2. u Ciebie

zł 146

Akcesoria do łuków i kusz - WYBIERZ PODKATEGORIĘ

Tarcze i maty

Tarcze papierowe stanowi idealny wybór dla początkujących strzelców. Z drugiej strony świetnie spiszą się podczas wspólnego strzelania z przyjaciółmi. Zabawę można uatrakcyjnić wyborem tarcz z różnymi celami i motywami. Wzmocniona struktura papieru nie strzępi się w miejscu uderzenia strzały. Dobrym rozwiązaniem na ulokowanie tarczy w plenerze jest mata ze stojakiem.

Strzały do łuku

Strzały są zazwyczaj wytwarzane z takich materiałów jak drewno, duraluminium czy karbon. Ostatni z wymieniony jest najczęściej wybierany przez zawodowych strzelców. W naszej ofercie można znaleźć strzały o długości od 28" do 32".

Pozostałe akcesoria

W trakcie użytkowania może wystąpić konieczność wymiany cięciwy lub podstawki pod strzałę. Podczas strzelania należy mieć na sobie ochraniacz przedramienia idealnie w połączeniu z ochraniaczem palców. Zakładanie strzały będzie wygodniejsze i szybsze, jeśli będzie znajdowała się tuż pod ręką - w kołczanie. 

Bełty do kuszy i odpowiednia mata

Używanie drewnianych bełtów w silnej kuszy nie wchodzi w grę. Bełty muszą odznaczać się większą giętkością i udarnością. Pod tym względem sprawdzają się takie materiały jak duraluminium oraz karbon.

Przy doborze bełtów trzeba wziąć pod uwagę możliwość zakładania grotów myśliwskich, gdyż wówczas pręt bełta musi wystawać poza przednią krawędź łoża tak, aby grot nie znajdował się na wysokości rowka prowadnicy.

Praktyczne akcesoria kusznicze

Aby strzelanie z kuszy było możliwie najbardziej komfortowe, warto zaopatrzyć się w napinacz cięciwy i uchwyt na bełty.

+48 512 089 378 Pn.–pt.: 8–16 godz. Zadaj pytanie