skip_main skip_menu skip_search

Celne strzelanie

Optyka

Pomagamy z wyborem

Jeśli coś miałoby podnieść długodystansowe strzelanie o level wyżej, to na pewno to będzie luneta. Nieco inaczej będzie w przypadku dynamicznego strzelania na krótkich dystansach, gdy z powodu szerszego pola widzenia lepszym rozwiązaniem będzie kolimator. Z kolei lornetki pełnią funkcję dziennego urządzenia obserwacyjnego, zaś noktowizory i termowizory pełnią funkcję nocnego urządzenia obserwacyjnego.
Czytaj więcej

Uzyskaj odpowiedź

Napisz do nas

Pavel L

Pavel Macura Wsparcie techniczne

Dzwoń +48 512 089 378, Pn.–pt.: 8–16 h

Pisz info@balistas.pl

Zadaj pytanie

Luneta Valiant o zmiennym powiększeniu do wiatrówki lub broni myśliwskiej. Zaletą lunety jest wytrzymały jednoelementowy tubus i zmienne powiększenie 3–9×. Dokładna pionowa i pozioma regulacja odbywa się za pomocą otwartych wieżyczek.

W magazynie 18 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 461

Najbardziej stosowany model ze zmiennym powiększeniem z serii Lynx o powiększeniu 4–16× i średnicą obiektywu 50 mm. Luneta jest dedykowana do wszystkich typów broni. Minimalna odległość ostrzenia od 10 m.

W magazynie > 100 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 682

Luneta o stałym powiększeniu x6 z obiektywem o średnicy 32 mm. Luneta jest dedykowana do wszyztkich broni. Powiększenie x6 jest odpowiednie do strzelania na średnich dystansach. Minimalna odległość ostrzenia od 10 m.

W magazynie > 100 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 361

Podstawowa optyka do zapoznania się ze strzelaniem. Optyka jest odpowiednia do strzelania na krótsze odległości. Luneta posiada cztero krotne powiększenie i średnica tubusu wynosi dwadzieścia milimetrów. Częścią opakowania jest dwuczęściowy montaż 11 mm.

W magazynie > 100 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 47

Najbardziej stosowany model ze zmiennym powiększeniem z serii Lynx o powiększeniu 6–24× i średnicą obiektywu 50 mm. Luneta jest dedykowana do wszystkich typów broni. Minimalna odległość ostrzenia od 10 m.

W magazynie > 100 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 756

Venox tactical to taktyczny celownik laserowy podpadający pod klasę 3R. Laser jest zasilany dwiema guzikowymi bateriami typu LR44. Generowaną wiązkę światła można regulować w poziomie i pionie.

W magazynie > 100 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 139

Dwuczęściowy montaż duraluminiowy, który słóży do mocowania lunety do broni. Montaż jest przymocowany do szyny lub rowek o rozmiarze 11 mm za pomocą dwóch śrub, a także w parze jedna zawsze posiada kołek blokujący.

W magazynie > 100 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 54

Venox nano to taktyczny celownik laserowy podpadający pod klasę 3R. Źródło energii stanowią 3 guzikowe baterie typu LR41. Regulacja wiązki światła odbywa się za pomocą klucza imbusowego.

W magazynie > 100 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 121

Wewnętrzna średnica pierścienia montażowego nadaje się do montażu lunet i latarek o wymiarach 25,4 mm czyli 1 cala. Pierścień montażowy jest zabezpieczony za pomocą czterech śrub. Jest to wysoki montaż bez podwyższenia.

W magazynie > 100 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 54

Adapter ten umożliwia dostosowanie montażu 11 mm do 22 mm. Zaletą jest także to, że po odkręceniu dwóch śrub i usunięciu szyny 22 mm z adaptera uzyskasz podwyższony rowek 11 mm.

W magazynie > 100 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 74

Montaż dwuczęściowy 22 mm/30 mm średni Venox. Klasyczny dwuczęściowy montaż duraluminiowy, który słóży do mocowania lunety lub latarki do broni. Montaże są pakowane w przezroczystym pudełku plastikowym

W magazynie > 50 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 54

Kompaktowy celownik kolimatorowy duńskiej firmy ASG przeznaczony wyłącznie do broni airsoft. Kolimator posiada montaż na szynę standardu weaver. Ten model nie dysponuje regulacją jasności punktu celowniczego.

Dostępny w magazynie centralnym, w czwartek 18. 8. u Ciebie

zł 55

Wewnętrzna średnica pierścienia montażowego nadaje się do montażu lunet i latarek o wymiarach 30 mm czyli 1 cala. Pierścień montażowy jest zabezpieczony za pomocą czterech śrub. Jest to niski montaż z podwyższeniem.

W magazynie > 20 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 54

Podstawowa wersja kolimatora otwartego skonstruowana z myślą o wyłącznym stosowaniu na broni ASG. Czerwona plamka pozwala na szybkie i celne namierzenie celu. Punk celowniczy dysponuje poziomą i pionową regulacją.

Dostępny w magazynie centralnym, w czwartek 18. 8. u Ciebie

zł 49

Otwarty kolimator, który jest regulowany za pomocą przycisków po stronach. Kolimator jest przeznaczony głównie do pistoletów, które posiadają szynę weaver 22 mm. Za pomocą dolnej dżwigni można zmieniać rodzaj krzyża.

W magazynie 6 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 350

Montaż dwuczęściowy 11 mm/25,4 mm niski Venox. Klasyczny dwuczęściowy montaż duraluminiowy, który słóży do mocowania lunety lub latarki do broni. Kołek blokujący zaleca się używać na przykład do broni o wielkim kalibru.

W magazynie > 100 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 54

Stałe powiększenie lunet przeznaczone jest do strzelania od dziesięciu metrów. Przednia paralaksa regulowana jest aż do nieskończności. Częścią opakowania jest dwuczęściowy montaż. W opakowaniu znajdują się pokrywy soczewek.

W magazynie 12 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 350

Montaż dwuczęściowy 11 mm/30 mm średni Venox. Klasyczny dwuczęściowy montaż duraluminiowy, który słóży do mocowania lunety lub latarki do broni. Montaże są pakowane w przezroczystym pudełku plastikowym

W magazynie > 50 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 54

Wewnętrzna średnica pierścienia montażowego nadaje się do montażu lunet i latarek o wymiarach 25,4 mm czyli 1 cala. Pierścień montażowy jest zabezpieczony za pomocą czterech śrub. Jest to wysoki montaż bez podwyższenia.

W magazynie > 50 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 93

Zamknięty kolimator, który zastępuje klasyczne celowniki. Model jest pionowo i poziomo regulowany. Ten model jest odpowiedni do wszystkich pistoletów i karabinów, które posiadają szynę weaver 22 mm.

W magazynie 1 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 257

Model ten jest odpowiedni do broni, które mają 22 mm szynę weaver. Wnętrze lunety wypełnione jest azotem, który zapobiega parowaniu lunety. Luneta jest w pełni regulowana.

W magazynie, w środa 17. 8. u Ciebie

zł 461

Umarex Nano Laser z adapterem na szynę weaver o szerokości 22 mm. Rekomendowany do pistoletów, jak i wiatrówek z odpowiednią szyną weaver.

W magazynie, w środa 17. 8. u Ciebie

zł 148

Lunety pozwalają strzelać celnie na długich dystansach

Luneta jest optycznym urządzeniem mocowanym na szynie akcesoryjnej lub jaskółczym ogonie za pomocą montażu. Zintegrowana siatka celownicza pozwala oszacować odległość i odłożyć poprawki. Możliwość powiększenia jest przydatna podczas tarczowego lub precyzyjnego strzelania. Obojętne, czy myślisz o lunecie do wiatrówki, czy broni palnej, czeskie lunety Valinat i Fomei zawsze będą dobrym wyborem. 

Kolimatory - strzelanie dynamiczne

Często są nazywane celownikami refleksyjnymi. Z reguły kolimatory nie posiadają przybliżającego celu powiększenia. Jego zadanie polega na szybkim namierzeniu celu na krótkim dystansie, umożliwiającym oddanie celnego strzału. Ze względu na małe gabaryty i niską wagę idealnie spisują się na pistoletach i rewolwerach. Na długiej broni są bardzo pomocne podczas operacji w ciasnych pomieścieniach i zróżnicowanych terenie, gdzie jest konieczne szybkie prowadzenie ognia z krótkiej odległości.

Lornetki obserwacyjne i dalmierze

Można je określić jako urządzenia składające się z dwóch soczewek skupiających - obiektywu i okularu. Pozwalają przybliżyć obserwowany obiekt, a tym samym poszerzyć możliwości obserwacji. Najczęściej występują w formie monokularu i binokularu. W zależności od budowy i charakterystyki technicznej mogą być wykorzystywane przez myśliwych, sportowców czy zwykłych turystów. Szczególną popularnością cieszą się lornetki firm Delta Optical oraz Fomei. Z kolei dalmierz laserowy służy do precyzyjnego pomiaru odległości za pomocą wiązki laserowej. Niezawodnie zmierzy odległość między dwoma punktami, nachylenie i kolejne ważne parametry potrzebne do oceny parametrów strzału.  

Termowizja dla myśliwych i łowców

Termowizora używał sam predator, to znaczy ten z kultowego filmu z lat 80. Obecnie jest to najbardziej zaawansowane urządzenie, jakie można zabrać ze sobą na polowanie. Termowizor rejestruje promieniowanie podczerwone, dlatego w przeciwieństwie do noktowizora spisze się również w zupełnej ciemności. W naszej ofercie można znaleźć termowizory obserwacyjne, nasadki termowizyjne bądź celowniki termowizyjne.  

Noktowizja - ciemność nie stanowi już przeszkody

Noktowizor działa na zasadzie wzmocnienia światła szczątkowego pochodzącego z księżyca i gwiazd. W zależności od konstrukcji rozróżniają się dwa rodzaje noktowizji - cyfrowa i analogowa. W ostatnim czasie noktowizory przeżywają prawdziwy boom, zwłaszcza dzięki spadku cen. Dowodem na to są noktowizory Pard, które oferują ponadstandardowe parametry w przyzwoitej cenie.  

Fotopułapka uchwyci każdy ruch

Fotopułapka umożliwia dyskretnie obserwować dzikie zwierzęta, ale również zidentyfikować nieproszonych gości na naszej posesji. Podstawowe modele potrafią rejestrować zdjęcia interwałowe. Jeśli chcesz przyłapać zwierzynę czarną na gorącym uczynku, wybierz fotopułapkę z modułem GSM, który powiadomi cię esemesem, że możesz wyruszyć na łowy. Dużym zaufaniem wśród klientów cieszą się fotopułapki czeskiej firmy Bunaty.

+48 512 089 378 Pn.–pt.: 8–16 h Zadaj pytanie