skip_main skip_menu skip_search

Jak wybrać

Jak wybrać wiatrówkę

Wiatrówka to broń pneumatyczna wykorzystująca do swojego działania energię sprężonego powietrza. Jeśli mamy ukończone 18 lat, możemy wejść w jej posiadanie bez promesy.

Jak wybrać śrut do wiatrówki

Jako amunicję w wiatrówkach używamy śrutu – ołowianego bądź stalowego (śrut BB). Pierwszy wymieniony rodzaj jest przewidziany do wiatrówek z bruzdowaną lufą, z kolei śrut BB przeznaczony wyłącznie do wiatrówek z gładką lufą jest idealny do strzelania rekreacyjnego czy strzelania destrukcyjnego. Do celnego strzelania najbardziej nadaje się śrut diabolo, który z reguły jest wykonywany z ołowiu, choć można też spotkać śruty stalowe czy też plastikowe. W następnych zdaniach porozmawiamy szerzej o śrucie.

Jak wybrać lunetę i kolimator

Kolimator nie powiększa celu. Jego zadanie polega na sprawniejszym wycelowaniu. Tego osiągnięto za pomocą kropki wyemitowanej na soczewce. Natomiast luneta powiększa cel i następnie transmituje jego obraz na krzyż. Przyjrzyjmy się bliżej, jak wybrać dla swojej broni najbardziej odpowiedni celownik. Taki, który podniesie strzelanie na wyższy poziom.

+48 512 089 378 Pn.–pt.: 8–16 h Zadaj pytanie