skip_main skip_menu skip_search

Niezawodna broń to podstawa sukcesu

Akcesoria do broni palnej

Niezawodna strzelba jest podstawą udanego polowania. Dlatego szczególną uwagę należy poświęcić pielęgnacji pracujących elementów broni. Podczas czyszczenia i konserwacji nie obejdziemy się bez odpowiednich przyborów i dobrej jakości oleju. Jeśli chodzi o skutki uszkodzenia mechanicznego, możemy im przeciwdziałać przez używanie pokrowców i walizek podczas przenoszenia i przechowywania. Z kolei bardzo użytecznym sprzętem jest podpórka w formie monopodu bądź bipodu.
Czytaj więcej

Uzyskaj odpowiedź

Napisz do nas

Pavel L

Pavel Macura Wsparcie techniczne

Dzwoń +48 512 089 378, Pn.–pt.: 8–16 godz.

Pisz info@balistas.pl

Zadaj pytanie

Pasy do broni

Pas do broni Forsport PBN3 brązowy

Wygodny pas do broni polskiego producenta Forsport wykonany z neoprenu. Konstrukcję tworzy materiał w odcieniach zielonego koloru.

Dostępny w magazynie centralnym, w środa 6. 12. u Ciebie

zł 140

Pasy do broni

Pas do broni Forsport PBN3 zielony

Wygodny pas do broni polskiego producenta Forsport wykonany z neoprenu. Konstrukcję tworzy materiał w odcieniach zielonego koloru.

Dostępny w magazynie centralnym, w środa 6. 12. u Ciebie

zł 140

Pasy do broni

Pas do broni Forsport PBW neoprenowy

Wygodny pas do broni polskiego producenta Forsport wykonany z neoprenu. Pas jest w miarę lekki i elastyczny, dzięki czemu idealnie dostosowuje się do kształtu ramienia.

Dostępny w magazynie centralnym, w środa 6. 12. u Ciebie

zł 151

Akcesoria do broni krótkiej i długiej

Wybierz dla siebie najbardziej pasujące akcesoria. Zaopatrz swoją strzelbę w neoprenowy albo skórzany pas nośny. Najpierw jednak przyjrzyj się, czy na łożu są zamocowane porządne uchwyty. Podczas transportu korzystaj z walizki lub pokrowca, który nie tylko ochroni broń przed uszkodzenie, ale również przed wzrokiem ciekawskich.    

Konserwacja i czyszczenie broni

Każdy przyrząd należy regularnie konserwować, gdyż można tym wydłużyć jego żywotność i zapewnić poprawne działanie mechanizmów wewnętrznych. Kluczem do sukcesu jest dobrej jakości olej do broni. Z pozoru można się wydawać, że wybór odpowiedniego preparatu jest niemożliwy. Otóż, jeśli się nadal wahasz, wybierz olej od sprawdzonego producenta, jakim niewątpliwie jest Ballistol. Do gruntownego czyszczenia bardziej zaniedbanej broni sprawdzi się Nanoprotech Gun Cleaner. Ten dzięki specjalnej formule potrafi skutecznie usuwać osad i stwardniałe cząstki prochu i metali.

Olej sam w sobie nie wystarczy, by skutecznie przeprowadzić czyszczenie. Niezbędnym pomocnikiem w usuwaniu zanieczyszczeń są narzędzia, m.in boresnake - sznur do czyszczenia z mosiężną szczotką, który wystarczy przeciągnąć przez przewód lufy. Może być stosowany jako zamiennik wyciora. Każdy sznur jest kalibrowany, dzięki czemu możemy być pewni bezpieczeństwa użytkowania. Okresowe przeglądy i konserwacja już wymagają bardziej specjalistycznego sprzętu. Tutaj dobrym wyjściem są zestawy przyborów. Dobrym przykładem są zestawy marki Real Avid dostarczane we wszystkich najbardziej powszechnych kalibrach.  

Powtarzalność strzelania - bipody, pastorały, poduszki strzeleckie

Trafić w cel z większej odległości, a na dodatek z wolnej ręki, to już prawdziwa sztuka. Dużo łatwiej jest z pastorałem teleskopowym. Zaś przy strzelaniu z postawy siedzącej i leżącej, szczególnie na strzelnicy, dobrym rozwiązaniem będzie dwójnóg albo zwykła poduszka strzelecka. Daje nam to stabilną pozycję bez niepożądanego zjawiska pływającego celu.

Ostatnio odwiedzane produkty

+48 512 089 378 Pn.–pt.: 8–16 godz. Zadaj pytanie