skip_main skip_menu skip_search

Noże

Pomagamy z wyborem

Generalnie rozróżniamy noże z głownią stałą i składaną. Głównym kryterium wyboru będzie zastosowanie noża – zadanie zawsze określa sprzęt. W razie krojenia mięsa sięgniemy po nóż do filetowania, do oczyszczania grzyba użyjemy noża dla grzybiarzy. Przy pracy o charakterze technicznym zdaje zadanie multitool, mnóstwo zabawy dostarczy motylek czy rzutka. Na polowanie zabierzemy ze sobą nóż myśliwski. Idealnym pomocnikiem do przyrządzania posiłków będzie nóż kuchenny. Do obrony zaś nadają się noże taktyczne, wojskowe lub karambity. Z tarapatów, jakiekolwiek by one nie były, wyciągnie nas szwajcarski nóż Victorinox. Nasz artykuł poradnikowy naświetla krok po kroku dylematy związane z wyborem noża.
Czytaj więcej

Uzyskaj odpowiedź

Napisz do nas

Pavel L

Pavel Macura Wsparcie techniczne

Dzwoń +48 512 089 378, Pn.–pt.: 8–16 h

Pisz info@balistas.pl

Zadaj pytanie

Mała ściernica z dwoma powierzchniami szlifującymi wykonanymi z węglika i ceramiki. Różne powierzchnie ścierne wzajemnie się uzupełniają.

W magazynie > 100 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 27

Ten nóż taktyczny firmy Walther z kombinowanym ostrzem w kształcie clip-point to bardzo udany model. Jest to zamykany nóż z możliwością otwierania na dwa sposoby za pomocą jednej ręki.

W magazynie 3 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 128

Jest to kompaktowa ostrzałka do noży kieszonkowych. Skrywa 3 różne ostrzałki – ostrzałkę z węglika wolframu, ostrzałkę ceramiczną oraz płytkę diamentową.

W magazynie > 20 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 22

Wildee Hand-Held Wire Saw po prostu przecina wszystko, co natura rzuca na Ciebie. Bez problemu radzi sobie z cięciem drewna, plastiku, kości i lodu.

W magazynie > 100 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 22

Nóż o średnich wymiarach którym łatwo się manewruje. Rękojeść idealnie leży w ręce. Idealny do codziennego noszenia.

W magazynie 10 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 67

Ta maczeta jest naprawdę dobrze wykonana i jest bardzo wytrzymała. Stabilnego chwytu tej maczety zapewnia jakościowa polimerowa rękojeść, która jest pogrubiona.

W magazynie 12 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 220

Nóż bojowy przeznaczony przede wszystkim do żołnierzy, policjantów, sił bezpieczeństwa i miłośników styłych i odpornych noży. Kolejnym interesującym uzupełnieniem jest kabura taktyczna, która umożliwia jego ukrytego noszenia.

W magazynie 12 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 220

Klasyczny nóż ze stałym ostrzem o militarnym wzornictwie. Nóż został specjalnie zaprojektowany do różnorodnych prac w warunkach polowych.

W magazynie 4 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 52

Walther P99 to wielki zamykany nóż taktyczny. Jakość wykonania jest na wysokim poziomie, podobnie jak w wszystkich nożach marki Walther. Podczas testowania powitaliśmy tzw. One-Hand otwieranie noża.

W magazynie > 20 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 146

Walther Mach Tac 1 to bardzo popularna maczeta firmy Walther. Stabilnego chwytu tej maczety zapewnia jakościowa polimerowa rękojeść, która jest pogrubiona.

W magazynie, w środa 17. 8. u Ciebie

zł 195

Wreszcie wprowadziliśmy do naszej oferty Tomahawk firmy Walther. Cała głowica jest wykonana ze stali jakościowej 420. Głowica tomahawka ma ostrze o długości 123mm.

W magazynie 12 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 220

Mały nóż taktyczny z ostrzem stałym. Odporna polimerowa ergonomiczna rękojeść z rowkowaniem dla stałego i stabilnego chwytu. Ten nóż to wyjątkowy pomocnik do survivals.

W magazynie, w środa 17. 8. u Ciebie

zł 130

Nóż Walther Tanto to nóż taktyczny z produkcji firmy Walther. Jest wyposażony w kombinowane ostrze w kstałcie tanto. Zamykany nóż z możliwością otwierania za pomocą jednej ręki dwoma sposobami.

W magazynie 6 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 128

Masywny w ciemnym kolorze nóż EF 141 marki Elite Force, który jest z wyglądu podobny do noży z wyższej cenowej półki. Ten model posiada ergonomicznie kształtowaną rękojeść.

W magazynie 12 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 74

Czeska legenda w postaci zamykanego noża w kształcie ryby od producenta Mikov w złotym kolorze.

W magazynie, w środa 17. 8. u Ciebie

zł 29

Najmniejszy model marki Walther. Idealny do przenoszenia w kieszeni. Nóż można podpiąć do kluczy.

W magazynie 3 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 52

Kandar N316 to wojskowy nóż taktyczny z ząbkowanym grzbietem ostrza. Wykonany jest ze stali nierdzewnej i jest łatwy do naostrzenia.

Dostępny w magazynie centralnym, w poniedziałek 22. 8. u Ciebie

zł 78

Walther Spring Operated Knife SOK2 to nóż sprężynowy – automatyczny ze smukłą klingą posiadającą gładkie ostrze. Klinga została wykonana ze stali nierdzewnej 440C.

W magazynie 2 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 141

Zaletą tego modelu jest możliwość zamknięcia za pomocą jednej ręki i to za pomocą krążka na ostrzu. Model Walther Rescue to taktyczny nóż firmy Walther z kombinowanym ostrzem w kształcie clip-point.

W magazynie 3 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 148

Powierzchnia ostrza jest zabezpieczona powłoką PVD, która chroni przed zużyciem i korozją. Ostrze ma długość 8,9 cm, a po złożeniu nóż ma długość 13,1 cm.

W magazynie 3 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 121

Jest to kompaktowa ostrzałka do noży kieszonkowych. Skrywa 3 różne ostrzałki – ostrzałkę z węglika wolframu, ostrzałkę ceramiczną i ostrzałkę diamentową.

W magazynie 4 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 39

Duży nóż myśliwski ze stałym ostrzem. Ostrze wykonane jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która łatwo się ostrzy i długo zachowuje swoją ostrość.

W magazynie 3 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 61

Uniwersalny nóż myśliwski szwedzkiej producenta Mora ze stałym ostrzem. Model ten sprawdzi się podczas wszystkich polowań w terenie.

W magazynie 1 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 56

Solidnie wykonana maczeta Walther Mach Tac 5 z głownią o profilu Tanto Point charakteryzuje się wysoką wytrzymałością oraz przebijalnością. Sama głownia została wykonana z wytrzymałej i łatwej w ostrzeniu stali 440A.

W magazynie > 20 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 239

Posiadamy szeroką gamę noży od renomowanych producentów

Joker, Gerber, Opinel, Walther, Elite Force, Mora, Kandar, Ganzo, Cold Steel i wiele więcej. Wszystkie przeszły przez nasze ręce, zatem wiemy o nich wszystko i możemy zagwarantować, że każdy nóż jest w stanie sprostać swojemu zadaniu. Na specjalną uwagę zasługują dwie legendy: czeska firma Mikov - słynąca z produkcji noża o nazwie rybka oraz szwedzka firma Mora - znana z wysokiej jakości noży kuchennych odznaczających się niespotykaną ostrością i zastosowaniem naturalnych materiałów. Nie zapomnieliśmy również o ostrzałkach pozwalających utrzymać ostrość każdego noża.

Multitooly, piły, maczety, siekiery

Czyli wszystko to, co posiada tnącą krawędź, lecz nie kwalifikuje się do noży. Drewno potniemy za pomocą piły ręcznej i porąbiemy siekierą na małe szczapki. Jeśli trzeba będzie wyrąbać drogę przez zarośla w dżungli, sięgniemy po maczetę. Uniwersalnym narzędziem ratującym w każdej sytuacji jest multitool. Można wybrać model z najbardziej przydatnymi narzędziami i być gotowym na wszystko.

Ostrzenie noży – ostrzałki

Z ostrym nożem zdziałamy więcej. W naszej ofercie występuje kilka rodzai ostrzałek, w tym elektryczne i ręczne. Za pomocą ostrzałki potrafimy każde ostrze szybko doprowadzić do porządku.

+48 512 089 378 Pn.–pt.: 8–16 h Zadaj pytanie