skip_main skip_menu skip_search

Akcesoria na każdą wyprawę

Bushcraft - sztuka przetrwania

Jak przetrwać w naturze, a przy tym zapewnić sobie w miarę wygodne warunki do przebywania w dziczy. Właśnie ten temat pogłębia Bushcraft. Umożliwia nam zapoznać się z technikami przetrwania i nauczyć się, w jaki sposób funkcjonuje fauna i flora. Dzięki zdobytej wiedzy stajemy się częścią natury i zaczniemy spoglądać na otoczenie innymi oczyma. Będziemy już potrafili rozpalić ogień, posługiwać się siekierą czy nożem. Przy odrobinie wysiłku odnajdziemy dziką stronę swojej natury.
Czytaj więcej

Uzyskaj odpowiedź

Napisz do nas

Pavel L

Pavel Macura Wsparcie techniczne

Dzwoń +48 512 089 378, Pn.–pt.: 8–16 h

Pisz info@balistas.pl

Zadaj pytanie

Replika kompasu wojskowego armii amerykańskiej. Kompas Wildee Combination Compass to niezbędne narzędzie podczas wypraw outdoorowych.

W magazynie > 100 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 34

Wielofunkcyjny kompas o konstrukcji z fluorescencyjnego polimeru. Kompas doskonale sprawdza się w terenie, nadaje się również do biegów na orientację.

W magazynie 7 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 23

Wildee Scout to poręczny sygnalizator, który ułatwia planowanie trasy i orientację na mapie. Składa się z kompasu i przezroczystej linijki z lupą.

W magazynie > 100 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 22

Wildee Scout MR to poręczny zegarek, który ułatwia planowanie trasy i orientację na mapie. Składa się z kompasu, lusterka, linijki i szkła powiększającego.

W magazynie > 100 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 35

Wielofunkcyjna maczuga o przezroczystej polimerowej konstrukcji. Idealnie sprawdza się w terenie, nadaje się również do biegów na orientację.

W magazynie 9 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 23

Wysokiej jakości kompas wyposażony w trwałą metalową obudowę. Szczelne etui chroni kompas przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi.

W magazynie 3 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 40

Jest to kompas do codziennego użytku w podróży. Dzięki niej zawsze znajdziesz właściwy kierunek, nawet gdy nowoczesna technologia zawiedzie.

W magazynie 19 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 87

Kompas pryzmatyczny Wildee posiada mocną aluminiową konstrukcję z solidną pokrywą, w którą wbudowany jest szklany celownik.

W magazynie > 100 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 93

Nowość

Głownia została wykonana ze stali węglowej i zaopatrzona w ząbkowany odcinek na grzbiecie. Axis maczeta to uniwersalny pomocnik, który w pełni pokaże swoje walory szczególnie przy przenoszeniu. W zestawie dostaniemy również wytrzymały nylonowy pokrowiec. 

W magazynie 10 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 183

Kompas pryzmatyczny niemieckiego producenta Fox Outdoor do dokładnego obliczania odległości zarówno na mapie jak i w terenie.

Dostępny w magazynie centralnym, w poniedziałek 22. 8. u Ciebie

zł 100

Buzola z transparentną konstrukcją z polimeru. Przezroczysty polimer i charakterystyczna czerwona linijka ułatwiają pracę z mapą.

W magazynie 19 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 24

Nowość

Hermetycznie zamknięte opakowanie zapałek jest odporne na wilgoć i inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Idealny do zestawu survivalowego.

W magazynie 1 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 10

Wyrusz w podróż do serca natury ku przygodzie

Spakuj do plecaka niezbędne rzeczy, uwzględniając przy tym warunki swojego docelowego miejsca pobytu. Wystarczające zapasy wody to podstawa, chociaż nie miałbyś zapomnieć o filtrze na wodę. Jeszcze jedzenie na początek wyprawy, które szybko nasyci i dodaje dużo energii. Jeśli chodzi o jedzenie MRE, to do przygotowania nie jest potrzebny nawet ogień. W celu zorientowania się w terenie zamiast po GPS sięgnij po kompas czy busolę, które niezawodnie zaprowadzą cię do celu. Po zapadnięciu zmierzchu rozłóż pałatkę i rozpal ogień. Zamoknięte zapałki to nic strasznego, gdyż w ekwipunku masz krzesiwo. Podpałka, garść chrustu i kilka ruchów tępą krawędzią noża po pręcie krzesiwa. Odpoczywając przy trzaskającym ognisku, poczuj wreszcie harmonię z naturą.

+48 512 089 378 Pn.–pt.: 8–16 h Zadaj pytanie