skip_main skip_menu skip_search

Zostań nocnym łowcą

Noktowizja

Pomagamy z wyborem

Czarna zwierzyna czy też szkodniki wychodzą na żer dopiero po zmroku, kiedy trudniej jest je zauważyć gołym okiem. Wówczas dobrze jest wspomóc swój wzrok urządzeniem rozszerzającym możliwości obserwacyjne. Szczególnie noktowizor umożliwia odkryć nocne życie w lesie, a to dzięki zdolności wykorzystywania światła szczątkowego. Dzięki wzmocnieniu światła księżycowego i gwiazd zupełna ciemność rozstępuje się, ustępując miejsca rozjaśnionemu obrazowi. Wybierać można nawet spośród kilku rozwiązań – nasadki noktowizyjnej Night Pearl, cyfrowego celownika ATN lub termowizorów PARD oferujący dobry stosunek parametrów do ceny.
Czytaj więcej

Uzyskaj odpowiedź

Napisz do nas

Pavel L

Pavel Macura Wsparcie techniczne

Dzwoń +48 512 089 378, Pn.–pt.: 8–16 godz.

Pisz info@balistas.pl

Zadaj pytanie

Nasadki tylne

Valiant NOX NV1

5x

Nasadka tylna Valiant wyróżnia się doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Umożliwia widzenie w nocy na odległość do 200 m.

W magazynie > 50 szt., w poniedziałek 6. 2. u Ciebie

zł 1 662

Akcesoria do noktowizorów

Adapter pierścieniowy PARD NV007S 45 mm

Nowość

Adapter pierścieniowy do nasadki tylnej PARD NV007S o średnicy wewnętrznej 45 mm. W zestawie znajduje się również pierścień redukcyjny pozwalający na zmniejszenie średnicy wewnętrznej do 40 mm.

W magazynie 4 szt., w poniedziałek 6. 2. u Ciebie

zł 183

Akcesoria do noktowizorów

Adapter pierścieniowy PARD NV007S 48 mm

Nowość

Adapter pierścieniowy do nasadki tylnej PARD NV007S o średnicy wewnętrznej 48 mm. W zestawie znajduje się również pierścień redukcyjny pozwalający na zmniejszenie średnicy wewnętrznej do 40 mm.

W magazynie 5 szt., w poniedziałek 6. 2. u Ciebie

zł 183

Nasadki tylne

PARD NV007S 850 nm

Ukazała się gorąca nowość 2021 roku od firmy PARD – następca popularnej nasadki tylnej NV007A tym razem z iluminatorem 850 nm.

W magazynie 4 szt., w poniedziałek 6. 2. u Ciebie

zł 3 087

Nasadki tylne

PARD NV007S 940 nm

Ukazała się gorąca nowość 2021 roku od firmy PARD – następca popularnej nasadki tylnej NV007A tym razem z iluminatorem 940 nm.

W magazynie 2 szt., w poniedziałek 6. 2. u Ciebie

zł 3 096

Nasadki tylne

PARD NV007V 12mm 850nm

PARD NV007V posiada kolorowy obraz w dzień i czarno-biały w nocy. Pozwala na skuteczną obserwację w ciemności do 400 m. Powiększenie optyczne: 1×.

W magazynie 4 szt., w poniedziałek 6. 2. u Ciebie

zł 2 124

Nasadki tylne

PARD NV007V 16mm 850nm

Nowość

Luneta celownicza PARD NV007V posiada kolorowy obraz dzienny i czarno-biały obraz nocny. Pozwala na skuteczną obserwację w ciemności do 400 m.

W magazynie 2 szt., w poniedziałek 6. 2. u Ciebie

zł 1 847

Monokulary

Noktowizor Bestguarder NV-600

Cyfrowy monokular noktowizyjny jest idealnym urządzeniem do nocnej i dziennej obserwacji zwierzyny. Wyczulona matryca CMOS wraz najnowocześniejszą optyką zapewniają wysoką jakość obrazu w każdych warunkach.

Długoterminowo niedostępny

zł 1 008

Szczegóły

Monokulary

Noktowizor Bestguarder WG-50

Cyfrowy monokular noktowizyjny jest idealnym urządzeniem do nocnej i dziennej obserwacji zwierzyny. Wyczulona matryca CMOS wraz najnowocześniejszą optyką zapewniają wysoką jakość obrazu.

Tymczasowo niedostępny

zł 1 192

Szczegóły

Postęp technologiczny vs tradycja

W sektorze cywilnym noktowizory pojawiły się po raz pierwszy 20 lat temu. Postęp technologiczny nie ominął nawet tak tradycjonalistycznego środowiska myśliwskiego o głębokich korzeniach historycznych. Przyrządy termowizyjne mają to do siebie, że umożliwiają oddać celniejszy strzał, a tym samym złagodzić cierpienie zwierzęcia. Technologia termowizyjna wzmacnia światło szczątkowe - światło gwiezdne i księżycowe. Obecnie występują dwa typy noktowizorów: analogowy i cyfrowy. 

Noktowizja cyfrowa

Noktowizory cyfrowe wykorzystują w swoim działaniu matrycę cyfrową, która jest powszechnie stosowana w kamerach wideo i aparatach cyfrowych. Występują zarówno jako samodzielne urządzenia obserwacyjne, jak i lunety z siatką celowniczą. W przeciwieństwie do swoich analogowych odpowiedników mają nieco większe zużycie energii oraz drobne opóźnienie obrazu. Z drugiej strony przyciągają przystępnymi cenami. Najpopularniejszymi markami noktowizorów cyfrowych wśród indywidualnych klientów są marki PARD i ATN.   

Noktowizja analogowa

Noktowizor analogowy działa na zasadzie wzmocnienia światła szczątkowego pochodzącego z księżyca i gwiazd. W zupełnej ciemności trzeba zamontować w noktowizorze podświetlacz IR. Warto zwrócić uwagę na pierwszej klasy noktowizor Night Pearl. W zależności od jakości przetwornika optoelektronicznego noktowizory dzielą się na generacje: Gen 1, Gen 2, Gen 2x itd. Najwyższą wersją na rynku cywilnym  jest generacja 3+, która w przeciwieństwie do niższych wersji nie wymaga stosowania podświetlacza. 

+48 512 089 378 Pn.–pt.: 8–16 godz. Zadaj pytanie