skip_main skip_menu skip_search

Opanuj sztukę rozpalania ognia

Krzesiwo do rozpalania ognia

Krzesiwo do rozpalania ognia stanowi podstawowy element wyposażenia na wyprawy do dzikiej przyrody. Jednak krzesiwo to połowa sukcesu. Warto pamiętać też o podpałce, bez której trudno będzie rozpalić ogień w mokrych warunkach. Krzesiwo składa się z pręta oraz iskrownika. Wystarczy kilka ruchów iskrownikiem po pręcie, aby wygenerować iskry powodujące zapalenie podpałki. Jeśli preferujesz krzesiwa o nietypowym wzornictwie, na pewno zwróć uwagę na krzesiwa marek Joker oraz Gerber.
Czytaj więcej

Uzyskaj odpowiedź

Napisz do nas

Pavel L

Pavel Macura Wsparcie techniczne

Dzwoń +48 512 089 378, Pn.–pt.: 8–16 godz.

Pisz info@balistas.pl

Zadaj pytanie

Krzesiwo do rozpalania ognia

Krzesło Cattara

4x

Wytrzymałe krzesło survivalowe o dwuczęściowej konstrukcji. Obie części zamykają się w sobie, więc oba narzędzia są zawsze suche i gotowe do pracy.

W magazynie 10 szt., w wtorek 6. 6. u Ciebie

zł 25

Krzesiwo do rozpalania ognia

Krzesło przetrwania

1x

Klasyczny fotel przeznaczony do użytku zewnętrznego. Łatwe i szybkie w użyciu nawet w trudnych warunkach. Odporny na wilgoć.

W magazynie > 100 szt., w wtorek 6. 6. u Ciebie

zł 28

Krzesiwo do rozpalania ognia

Krzemień wojskowy

4x

Fotel podręczny niemieckiego producenta MFH w wersji army design. Drążek do krzeseł jest odporny na wilgoć. Dzięki temu możemy zbudować ogień praktycznie wszędzie.

W magazynie 4 szt., w wtorek 6. 6. u Ciebie

zł 49

Krzesiwo do rozpalania ognia

Krzesiwo do rozpalania ognia stanowi podstawowy element wyposażenia na wyprawy poza cywilizację. Za pomocą krzesiwa można rozpalić ogień w każdych warunkach. Magnezowy pręt generuje bogaty snop iskier, dzięki czemu będziesz w stanie rozpalić ogień nawet w deszczu. Aby jednak proces rozpalania był szybki i skuteczny, trzeba najpierw nabrać wprawę i doświadczenie. Średnia żywotność dobrego krzesiwa wynosi do nawet 12000 użyć, zatem będzie ono w stanie ci służyć kilka dobrych lat. Jeśli preferujesz krzesiwo o nietypowym wzornictwie, na pewno zwróć uwagę na krzesiwa marek Joker oraz Gerber. Stosowną alternatywą do krzesiwa jest bransoletka survivalowa, która zawszę jest pod ręką i równocześnie stanowi efektowną ozdobę. Z kolei dalszą odpowiednią alternatywą jest nóż z krzesiwem.

Ostatnio odwiedzane produkty

+48 512 089 378 Pn.–pt.: 8–16 godz. Zadaj pytanie