skip_main skip_menu skip_search

Ważny element myśliwskiego ekwipunku

Latarki myśliwskie

Każdy myśliwy dobrze wie, że na nocnym polowaniu nie sposób funkcjonować bez dobrej jakości latarki o dużym zasięgu światła. Latarką możemy się wspomóc podczas poruszania się po lesie lub tropienia postrzałka. Jeśli przemieszczamy się w terenie zalesionym, wtedy dobrym rozwiązaniem jest czerwone światło, gdyż nie jest widoczne dla zwierząt i pozwala zachować zdolność oka do widzenia w ciemności.
Czytaj więcej

Uzyskaj odpowiedź

Napisz do nas

Pavel L

Pavel Macura Wsparcie techniczne

Dzwoń +48 512 089 378, Pn.–pt.: 8–16 godz.

Pisz info@balistas.pl

Zadaj pytanie

Latarka Wuben H8 zestaw

Maksymalny zasięg, o to właśnie chodzi. Olśniewające 1800 lm generowane przez diodę LED ucieszy nawet najbardziej wymagających użytkowników. Zasięg 1 km to naprawdę szczyt możliwości.

W magazynie 13 szt., w środa 13. 12. u Ciebie

zł 627

Latarka Wuben T70 camo

Moc światła 4200 lumenów i zasięg do 250 metrów. To jest wydajność, która naprawdę się opłaca. A norma IP68 mówi, że wytrzyma w każdej sytuacji.

W magazynie 10 szt., w środa 13. 12. u Ciebie

zł 479

Latarka Primos Bloodhunter HD

Latarka Primos Bloodhunter z technologią HD została zaprojektowana specjalnie dla myśliwych i traperów.

W magazynie 1 szt., w środa 13. 12. u Ciebie

zł 664

Latarka Fenix TK09 LED

Latarka taktyczna TK09 z diodą Cree XP-L HI, której moc można regulować w zakresie 450–900 lumenów. Latarka działa w 3 trybach stałych i 1 przerywanym.

Długoterminowo niedostępny

zł 333

Szczegóły

Latarka Fenix TK15 UE LED

Latarka TK15 UE wyposażona jest w nowoczesną i wydajną diodę Cree XP-L HI V3. Wodoodporna konstrukcja latarki spełnia normę IPX-8.

Długoterminowo niedostępny

zł 388

Szczegóły

Latarka Fenix TK35 2018 r.

Zaktualizowana latarka TK35 2018 z n­ajnowszą diodą Cree XHP35 1300 lumen. Trwała konstrukcja IP68 wykonana jest z aluminium.

Długoterminowo niedostępny

zł 536

Szczegóły

Latarka LED Fenix TK20R

Latarka taktyczna z funkcją szybkiego ładowania poprzez wbudowany port microUSB. Jako alternatywne źródło zasilania można wykorzystać dwie baterie CR123A.

Długoterminowo niedostępny

zł 518

Szczegóły

Latarka LED Fenix TK25 Red

Latarka taktyczna o bardzo wytrzymałym korpusie w kolorze czarnym. Model ten ułatwia polowania i działania taktyczne w warunkach nocnych.

Tymczasowo niedostępny

zł 481

Szczegóły

Latarka LED Fenix TK25R&B

Latarka specjalnie zaprojektowana do celów myśliwskich i taktycznych. System oświetlenia oferuje trzy tryby kolorystyczne.

Długoterminowo niedostępny

zł 481

Szczegóły

Latarka LED Fenix TK25iR

Specjalnie zaprojektowana latarka do celów wojskowych i myśliwskich, oferująca klasyczne białe światło oraz światło podczerwone.

Długoterminowo niedostępny

zł 536

Szczegóły

Latarka LED Fenix TK72R

Latarka Fenix TK72 posiada najbardziej intensywne oświetlenie w ofercie Fenixa, dzięki trzem diodom nowej generacji.

Długoterminowo niedostępny

zł 1 571

Szczegóły

Latarka taktyczna Fenix TK26R

W tej taktycznej latarce o mocy 1500 lm zastosowano diodę Luminus SST-40 oraz dwie diody Cree XP-E2 o czerwonym i zielonym świetle.

Długoterminowo niedostępny

zł 592

Szczegóły

A może myślisz o zamontowaniu latarki na sztucerze

Latarka myśliwska powinna wytrzymać odrzut dużego kalibru i jednocześnie być odporna na działanie wilgoci i wody. Zdecydowana większość latarek myśliwskich posiada standardowy korpus o średnicy 25,4 mm, dzięki czemu nic nie stoi na przeszkodzie w doposażeniu ich w taktyczny montaż. Po założeniu na broń warto pomyśleć o założeniu przewodu zdalnego sterowania, bo wtedy włączenie sprowadzi się tylko do ruchu jednym palcem.

Kolorowe filtry zaskoczą swoją funkcjonalnością

Dużym plusem latarek myśliwskich jest możliwość zamontowania kolorowych filtrów. Jeśli kiedyś próbowałeś w zupełnych ciemnościach włączyć latarkę, to dobrze zdajesz sobie sprawę, że powoduje to chwilową utratę zdolności widzenia i pewien czas zajmie, zanim wzrok dostosuje się z powrotem do ciemności. Ostatecznie to może zająć nawet 15-25 min. Czerwone i zielone światło jest bardziej przyjazne dla wzroku, wskutek czego oko płynnie dostosowuje się do naświetlonego otoczenia bez niepożądanego efektu zaburzenia. Dobrym przykładem latarski myśliwskiej jest Fenix HT18 o mocy świetlnej 1500 lumenów i zasięgu światła 925 m. Nie brakuje w niej możliwości zamocowania montażu.

Latarka myśliwska ułatwia tropienie postrzałka

Niestety nie za każdym razem uda się powalić zwierzynę jednym strzałem. Wówczas należy szybko wytropić zranione zwierzę i szybko uśmiercić, nie powodując niepotrzebnego cierpienia. Dobrym pomocnikiem do tego typu czynności jest pies albo, jak się okazuje, latarka z odpowiednim filtrem, który uwydatnia krew. Podczas tropienia sprawdzi się również mocny szperacz do przeczesania dużej przestrzeni oraz czołówka, kiedy potrzebujemy wolnych rąk do patroszenia.

Ostatnio odwiedzane produkty

+48 512 089 378 Pn.–pt.: 8–16 godz. Zadaj pytanie