skip_main skip_menu skip_search

Ostrzałki do noży

Ostrzałki do noży

Pomagamy z wyborem

Dobrej jakości ostrzałka jest podstawowym narzędziem do pielęgnacji noża. Aby nóż dobrze pełnił swoją funkcję przez długi okres czasu i nic nie stracił ze swoich parametrów i właściwości, konieczna jest regularna pielęgnacja. Jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych jest ostrzenie, które pozwala nam zachować idealne właściwości tnące ostrza. Do wyboru są zarówno ostrzałki ręczne, jak i elektryczne.
Czytaj więcej

Uzyskaj odpowiedź

Napisz do nas

Pavel L

Pavel Macura Wsparcie techniczne

Dzwoń +48 512 089 378, Pn.–pt.: 8–16 godz.

Pisz info@balistas.pl

Zadaj pytanie

Ostrzałki do noży

Ściernica obrotowa Work Sharp

3x

Jest to kompaktowa ostrzałka do noży kieszonkowych. Skrywa 3 różne ostrzałki – ostrzałkę z węglika wolframu, ostrzałkę ceramiczną oraz płytkę diamentową.

W magazynie 3 szt., w wtorek 13. 12. u Ciebie

zł 22

Ostrzałki do noży

Szlifierka Taidea T1301TC

Mała ściernica z dwoma powierzchniami szlifującymi wykonanymi z węglika i ceramiki. Różne powierzchnie ścierne wzajemnie się uzupełniają.

W magazynie > 100 szt., w wtorek 13. 12. u Ciebie

zł 27

Ostrzałki do noży

Work Sharp Pivot Plus

1x

Jest to kompaktowa ostrzałka do noży kieszonkowych. Skrywa 3 różne ostrzałki – ostrzałkę z węglika wolframu, ostrzałkę ceramiczną i ostrzałkę diamentową.

W magazynie 4 szt., w wtorek 13. 12. u Ciebie

zł 39

Ostrzałki do noży

Work Sharp Pivot Pro

1x

Jest to ostrzałka do noży, która zawiera 5 różnych ostrzałek – 3 do noży (węglikowa, krzemienna i diamentowa) oraz 2 do narzędzi ogrodniczych i nożyczek.

W magazynie 1 szt., w wtorek 13. 12. u Ciebie

zł 67

Ostrzałki prętowe

Taidea ostrzałka zewnętrzna TY1808

Ostrzałka turystyczna w pomarańczowym, kompaktowym wydaniu na długie podróże. Samo pudełko mieści dwie osełki do przeciągania i osełkę diamentową.

W magazynie > 100 szt., w wtorek 13. 12. u Ciebie

zł 37

Ostrzałki do noży

Ostrzałka Ganzo Touch Pro

Szlifierka stołowa do ostrzenia wszystkich rodzajów ostrzy. Jest to podstawowy system szlifowania z podstawą i wspornikiem mocującym tarczę.

W magazynie 1 szt., w wtorek 13. 12. u Ciebie

zł 167

Ostrzałki szczelinowe

Taidea szlifierka zewnętrzna TY1708

Ostrzałka ręczna z gniazdem ostrzącym wyposażona w kamienie z węglików spiekanych. Zaokrąglona konstrukcja z ergonomicznym uchwytem gwarantuje wysoki komfort podczas pracy.

W magazynie > 50 szt., w wtorek 13. 12. u Ciebie

zł 30

Ostrzałki do noży

Młynek Wildee Touch Pro

1x

Szlifierka stołowa w zestawie z czterema kamieniami szlifierskimi. Stojak umożliwia szlifowanie pod ustawionym wcześniej kątem.

W magazynie > 50 szt., w wtorek 13. 12. u Ciebie

zł 202

Kamienie do ostrzenia

Kamień do ostrych prac 1000/6000

1x

Jest to kamień szlifierski zamontowany w plastikowym uchwycie. Służy również jako narzędzie do utrzymania właściwego kąta szlifowania. Albo 15° albo 17°.

Dostępny w magazynie centralnym, w poniedziałek 19. 12. u Ciebie

zł 177

Ostrzałki do noży

Dobrej jakości ostrzałka jest podstawowym narzędziem do pielęgnacji noża. Aby nóż dobrze pełnił swoją funkcję przez długi okres czasu i nic nie stracił ze swoich parametrów i właściwości, konieczna jest regularna pielęgnacja. Jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych jest ostrzenie, które pozwala nam zachować idealne właściwości tnące ostrza. Do wyboru są zarówno ostrzałki ręczne, jak i elektryczne. 

Ostrzę noże i nożyczki

Szlifierz noży był swego czasu bardzo ceniony, nawet można powiedzieć, że miał pewnego rodzaju uprzywilejowaną pozycję w społeczeństwie. Wówczas nie każdego było stać na narzędzia, nie mówiąc już o zdobywaniu doświadczenia. W dzisiejszych czasach już można dostać na tyle łatwe w obsłudze narzędzia do ostrzenia, że korzystanie z usług szlifierza straciło sens. Przy większym doświadczeniu wystarczy mieć zestaw kamieni. Jeśli jeszcze nie ufamy swoim umiejętnościom, dobrym rozwiązaniem będzie ostrzałka szczelinowa, która w przeciwieństwie do klasycznych kamieni utrzymuje stały kąt, co w rezultacie znacznie upraszcza cały proces ostrzenia. 

Kąt ostrzenia

Przy ostrzeniu należy utrzymywać stały kąt ostrzenia, co bez doświadczenia może okazać się stosunkowo trudne. Nóż naostrzony pod złym kątem szybciej ulega stępieniu, co więcej, regularne ostrzenie pod złym kątem może doprowadzić do konieczności ponownego wyprowadzenia ostrza w celu przywrócenia optymalnych właściwości tnących.  

Materiały ścierne

Materiał ścierny zawiera różną zawartość ziarna ściernego, co przekłada się na ilość usuwanego materiału z ostrza. W związku z tym przed rozpoczęciem ostrzenia najpierw należy ocenić stan ostrza i w zależności od stopnia zużycia dobieramy kamień o odpowiedniej ziarnistości. Zazwyczaj ostrze wymaga lekkiego wygładzenia, lekkiego podostrzenia lub gruntownego ostrzenia. Kamienie o niskiej gradacji 200-400 sprawdzą się do regeneracji bardziej zaniedbanego ostrza, kamienie o gradacji 600-800 sprawdzą się do regularnej pielęgnacji ostrza i kamienie o gradacji nad 1000 nadają się do polerowania i wygładzania.

+48 512 089 378 Pn.–pt.: 8–16 godz. Zadaj pytanie