skip_main skip_menu skip_search

Pomagają wyjść cało z każdej oprescji

Zestawy surwiwalowe

Mało kto spodziewa się, że mógłby gdzieś utknąć i być zdanym na siebie, swoje umiejętności i wyposażenie. Właśnie w takiej sytuacji bardzo przydatnym okazuje się zestaw surwiwalowy, zwany też pudełkiem przetrwania. W środku znajdują się wszystkie niezbędne rzeczy do przetrwania w dzikiej naturze – nóż, kompas czy też narzędzia wielofunkcyjne.
Czytaj więcej

Uzyskaj odpowiedź

Napisz do nas

Pavel L

Pavel Macura Wsparcie techniczne

Dzwoń +48 512 089 378, Pn.–pt.: 8–16 h

Pisz info@balistas.pl

Zadaj pytanie

Wodoodporna i trudnopalna torba wykonana z trwałego termofilu, który może zatrzymać ponad 90% wytworzonego ciepła ciała. Mieści się w kieszeni.

W magazynie > 100 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 37

Pakiet dwóch aluminiowych karabinków do zawieszania sprzętu niemieckiego producenta MFH. Mają one rozmiar 8 cm i są wyposażone w zamek na śrubę.

W magazynie 11 szt., w środa 17. 8. u Ciebie

zł 21

Sprzęt survivalowy w dokładnej replice amerykańskiego pudełka zapałek z czasów II wojny światowej.

Dostępny w magazynie centralnym, w poniedziałek 22. 8. u Ciebie

zł 16

PP może uratować życie

Z pozoru mały drobiazg jak zestaw surwiwalowy może zadecydować o życiu lub śmierci. Koncept zestawu wymyślił Jaroslav Foglar już w 1935 roku. W gruncie rzeczy chodzi o małe pudełko wypełnione praktycznymi przedmiotami, które w zamyśle mają pomóc wybrnąć z kryzysowych sytuacji. Z biegiem czasu stało się pudełko fundamentalnym elementem wyposażenia każdego harcerza. Często padają pytania, co tak naprawdę powinno się znajdować w pudełku przetrwania. Otóż jest to bardzo indywidualna kwestia i wszystko należy podporządkować warunkom, w których będziemy obozować. Mimo wszystko nie może zabraknąć takich podstawowych rzeczy jak zapałki, podpałka, kompas, nóż, krzesiwo, świeczka itp. Każdy zestaw możemy dopasować i uzupełnić o kolejne niezbędne akcesoria.

+48 512 089 378 Pn.–pt.: 8–16 h Zadaj pytanie