skip_main skip_menu skip_search

Blog - Main Valiant EPIC

Nowe lunety VALIANT EPIC

Przedstawiamy nową serię topowych lunet VALIANT EPIC. Już sama nazwa wskazuje, że mamy do czynienia z efektem współpracy czeskich producentów Valiant i Epic Airguns. Lunety te mogą się pochwalić wytrawioną siatką FFP, soczewkami ED, wieżyczkami Zero Stop, zmiennym powiększeniem i ekstremalnie wytrzymałą obudową wypełnioną azotem.
Blog - Valiant EPIC 1
Wiatrówka EPIC ONE i luneta VALIANT EPIC

SERIA EPIC

Przedstawiamy nową serię topowych lunet VALIANT EPIC. Już sama nazwa wskazuje, że mamy do czynienia z efektem współpracy czeskich producentów Valiant i Epic Airguns. Lunety te mogą się pochwalić wytrawioną siatką FFP, soczewkami ED, wieżyczkami Zero Stop, zmiennym powiększeniem i ekstremalnie wytrzymałą obudową wypełnioną azotem.

Zasadniczą nowością w lunetach EPIC jest siatka celownicza usytuowana w pierwszym planie optycznym, co oznacza, że jej wielkość zmienia się w miarę ustawienia powiększenia. Oba modele wykorzystują podobną wytrawioną siatkę z 6 natężeniami podświetlenia, która w połączeniu z dużym zmiennym powiększeniem 5-25x idealnie spisze się podczas strzelania na średnich i długich dystansach.

Soczewki wykonane są ze szkła ED (Extra Low Dispersion) i dodatkowo pokryte warstwą antyrefleksyjną, co gwarantuje niezrównanie czysty i ostry obraz bez aberracji chromatycznej. Ponadto tubus jest wypełniony azotem, co zapobiega zaparowaniu wewnętrznego układu optycznego wskutek gwałtownych zmian temperatury.

Siatka jest regulowana za pomocą otwartych wieżyczek, które są resetowalne (Zero Stop) i blokowane (Premium Locking System - przesunięcie jest możliwe po podniesieniu). Paralaksa jest regulowana w zakresie od 20 jardów do nieskończoności za pomocą lewej bocznej wieżyczki. Okular dysponuje korekcją wady wzroku -2,5/+2,5.

Modele EPIC 5-25x56 ED SF SIR FFP MOA i EPIC 5-25x56 ED SIR FFP MRAD różnią się jedynie jednostkami korekty (MOA a MRAD) i w zależności od nich podziałką siatki celowniczej.

Valiant Themys II 10x32 Compact

Również uzupełniliśmy jedną z najbardziej sprzedających się lunet marki Valiant, a mianowicie model Themys II 10x32 SF Compact HFT MRAD, który został specjalnie zaprojektowany we współpracy z wyczynowymi strzelcami pod zawody HFT (Hunter Field Target). Świadczy o tym stałe, 10-krotne powiększenie i wytrawiona siatka celownicza bez podświetlenia, co idealnie sprawdza się w tej dyscyplinie.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go przyjaciołom.

Ostatnio odwiedzane produkty

+48 512 089 378 Pn.–pt.: 8–16 godz. Zadaj pytanie

Dołącz do 100.000 odbiorców i zdobądź dostęp do nowości, akcji promocyjnych i recenzji

Logując się, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych.