Firma Takumitak o chińskich korzeniach, obecnie z siedzibą w kalifornijskim Ontario, od wielu lat specjalizuje się w produkcji noży z solidnym ostrzem typu Full-Tang we wszystkich możliwych kształtach i rozmiarach. Jej celem jest zaoferowanie jak najszerszego asortymentu noży, które spełnią wymagania każdego wymagającego użytkownika.
Ten nóż może się pochwalić solidnym, 4,79 mm grubym ostrzem z wysokowęglowej stali narzędziowej D2 z polerowanym wykończeniem powierzchni. W zestawie znajduje się także niezawodna kabura z kydexu z klipsem do paska, kompatybilna również z systemem MOLLE.
Konstrukcja Full-tang
Oznaczenie Full-tang oznacza, że głownia i wewnętrzna część rękojeści są wykonane z jednego kawałka, co znacznie zwiększa ogólną wytrzymałość noża i eliminuje ryzyko jego złamania.
Głownia z wysokowęglowej stali D2
Ta stal narzędziowa o nazwie D2 jest przeznaczona do najbardziej wymagającego użytkowania. Dzięki wysokiej zawartości węgla i innych dodatków osiąga twardość HRC 61–62, co jest jedną z najwyższych możliwych wartości. Taki nóż zachowuje ostrość przez naprawdę długi czas. Dodatkowo zawiera znaczną ilość chromu, więc dobrze opiera się korozji.
Skład: 84,2% żelazo, 1,5% węgiel, 12% chrom, 0,35% mangan, 0,8% molybdenum, 0,9% wanad i 0,25% krzem
Okładziny z kompozytu G10
G10, nazywany także garolitem, to laminat wytwarzany przez sprasowanie włókien szklanych nasączonych żywicą epoksydową, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i nie deformuje się pod wpływem wilgoci ani zmian temperatury. Jednocześnie jest bardzo przyczepny, więc nie ślizga się nawet w spoconej dłoni.
Wszystkie noże Takumitak