##skip_main ##skip_menu ##skip_search

Noże taktyczne

Nóż bojowy Gerber Mark II

Legendarny bojowy nóż Gerber Mark II z obustronnym ostrzem i częściowo ząbkowaną krawędzią tnącą. Wytrzymałe ostrze wykonane jest ze stali nierdzewnej 420HC.
Więcej informacji

Tego towaru nie mamy już w ofercie
Zobacz podobne produkty dostępne w magazynie

Głownia:
Stal nierdzewna
Długość głowni:
165 mm
Rękojeść:
Aluminium
Rodzaj noża:
Stały

Pokaż kolejne parametry

Gwarancja:
24 miesiące
Producent:
Gerber
EAN:
013658018747
Kod katalogowy:
AR-GE22-01874

Gerber Kolejne produkty producenta

Podobne produkty

Jesteśmy specjalistami od wiatrówek, kusz i łuków

Opis produktu

Tłumaczone maszynowo

Bojowy nóż Gerber Mark II jest dziś już legendarnym ostrym narzędziem z wojny w Wietnamie. W 1966 roku z jego projektem wystąpił kapitan armii amerykańskiej Bud Holzman. W jego designie połączono dwie nie mniej słynne bronie – rzymski krótki miecz Gladius oraz nóż brytyjskich Commandos z drugiej wojny światowej Fairbairn-Sykes.

Obustronne ostrze ma krawędź częściowo ząbkowaną i jest wykonane ze stali nierdzewnej 420HC. Lekki aluminiowy uchwyt idealnie leży w dłoni, a dodatkowo dłoń chroni praktyczny jelec.

Piękny całkowicie czarny design nie służy jedynie ozdobie. Czarny kolor jest matowy i nierefleksyjny, dzięki czemu idealnie nadaje się do użycia w nocy. Ostrze nie będzie odbijało światła, więc pozostaniesz niewidoczny. Do tego modelu dołączone jest również etui z nylonu balistycznego.

Ostrze ma imponującą długość 165 mm, a waga całego noża wynosi 227 g. W okresie jego aktywnego używania niektórzy przedstawiciele armii twierdzili nawet, że jest on do celów wojskowych wręcz zbyt brutalny.

 

Kluczowe właściwości

– Legendarny nóż z wojny w Wietnamie

– Obustronne ostrze z częściowo ząbkowaną krawędzią

– Całkowicie czarny, nierefleksyjny design

– Etui z nylonu balistycznego

Zawartość opakowania

  • Bojowy nóż Gerber Mark II
  • Kabura z nylonu balistycznego

Paremetry

Producent:
Gerber
Waga:
227 g
Całkowita długość:
323 mm
Głownia: ?
Stal nierdzewna
Twardość stali: ?
56-58 HRC
Profil głowni:
Spear Point
Długość głowni:
165 mm
Rękojeść:
Aluminium
Pokrowiec:
Tak
Rodzaj noża:
Stały
Kolor:
Czarny
Gwarancja:
24 miesiące

Recenzje klientów (0)

Oceń produkt jako pierwszy i pomóż innym w wyborze.

Dodaj ocenę

Oceniając produkt, akceptujesz zasady publikowania. Po zweryfikowaniu recenzja zostanie niezwłocznie opublikowana.

Pytania o produkt (0)

Dowiedz się więcej o produkcie

Zadaj swoje pytanie

Polecane artykuły

Jak wybrać maczetę

Maczeta jest idealnym pomocnikiem praktycznie przy każdej czynności, w której zwykły nóż już nie wystarczy. Dzięki swoim rozmiarom spokojnie zastąpi pełnoprawną siekierę. Bez względu na to, czy jesteś zapalonym działkowcem, wybierasz się na wyprawę przygodową, czy chcesz mieć pod ręką porządny kawał żelaza – znaczy się wysokiej jakości stali, maczety nie powinno zabraknąć w Twoim ekwipunku.

TOP 5 - Noże

Każdy nóż nadaje się do czegoś innego, a wybór tego właściwego może być nie lada wyzwaniem – zwłaszcza, gdy w naszej ofercie są ich setki. Dlatego wybraliśmy top 5 noży, na których można polegać.

Ostatnio odwiedzane produkty

+48 512 089 378 Pn.–pt.: 8–16 godz. Zadaj pytanie

Nie przegapisz żadnej nowości ani promocji – zapisz się do newslettera

Logując się, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych.