Ekol ES 55 to pistolet wiatrówkowy na stalowe śrut kuleczkowy kalibru 4,5 mm. Gdy weźmiesz go po raz pierwszy do ręki, zauważysz, że jest to pistolet z masywnym pełnym metalowym korpusem. Pod względem kształtu bardzo wyraźnie przypomina austriackiego Glock 17. Nie jest to jednak jego wierna replika. Ma jedynie kilka podobnych elementów.
Ekol ES 55 jest zasilany nabojem CO2 12 g, który wkłada się do magazynka. Oprócz niego mieści się tam jeszcze 14 stalowych śrutów. Obsługa broni jest bardzo prosta. Przed strzelaniem wystarczy zainstalować nabój i napełnić magazynek śrutem.
Producent wytwarza pistolet w trzech różnych wersjach kolorystycznych. W tym przypadku chodzi konkretnie o Ekol ES 55 titan. Modele różnią się od siebie jedynie kolorem zamka. Zastosowane materiały są we wszystkich przypadkach identyczne.
Główne zalety
• pełny metalowy korpus
• pojemność magazynka 14 stalowych śrutów
• prędkość wylotowa do 125 m/s