Po krótkiej przerwie przedstawiła firma Evanix krótki pistolet ręczny, który można przedłużyć na karabinek. Model Rex-P posiada chwyt wykonany z polimeru. Reszta broni jest wykonana z metalu. Ciekawostką jest nietypowy kabłąk, służący do naciągnięcia sprężyny i wyrzutnika. Obsługa wiatrówki jest bardzo łatwa i szybka. Żeby nie dochodziło do samoistnego ruchu kabłąka jest na wiatrówce umieszczony bezpiecznik manualny. Język spustowy Rexa jest metalowy. Zaletą tego modelu jest nastawny opór jazyka spustowego. Nad językiem spustowym znajduje się bezpiecznik manualny, zapobiegający przypadkowemu wystrzałowy, który może być w pozycji F- odbezpieczony, albo S- zabezpieczony.
Lufa jest dwupłaszczowa, więc nie można już wkręcić tłumik. Pistolet jest zakończony kartuszem ciśnieniowym, który jest okryty ochronną warstwą antypoślizgową. Konkretnie pojemnik jest zakończony klasycznym manometrem ciśnienia, skala opisana jest w jednostkach bar. Pojemnik napełniamy za pomocą quickfill adapteru, tak samo jak u innych modelów firmy Evanix.
Model można przerobić z pistoletu na karabinek. Do tej transformacji
powinno mieć dłuższy kartusz, który oprze się o wasze ramię. Kartusz zapasowy można dokupić. Podczas strzelania trzeba korzystać z lunety, albo celownika kolimatorowego. Do zamontowania służy szyna 22mm. Długość szyny wynosi 185mm. Rex jest pistolet jednostrzałowy, więc śrutę wkładamy do przygotowanego rowka. Jest możliwość korzystania ze wszystkich rodzajów śrutów.
Doświadczenie praktyczne: ciekawa koncepcja pistoletu z możliwością przerobienia na karabinek. Nietypowy wygląd zainteresuje każdego strzelca. Zaletą pistoletu jest celność, dzięki jednostrzałowemu podajnikowi.